Berlin Eğitim Ataşeliği

Hayat Boyu Beceri Eğitimi Projesi Kapsamında Ataşeliğimize Yapılan Ziyaret

Hayat Boyu Beceri Eğitimi Projesi Kapsamında Ataşeliğimize Yapılan Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ARDA Beratung & Bildung kurumun ortaklaşa yürütmüş oldukları ´´HAYAT BOYU BECERİ EĞİTİMİ (HBBE)´´ Öğretmen Hareketliliği Projesi çerçevesinde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin , Öğretmen Levent Tolay , Eğitim Politikaları Daire Başkanlığından öğretmen Tuncay Yelboğa , Ulusal Ajanstan Uzmanlar Abdulnasır Bulak ve Özgür Nurdoğan ile Arda Beratung´dan Dr. Susam Dündar Işık Ataşeliğimizi ziyaret ettiler.


AVRUPA BİRLİĞİ´NİN EN BÜYÜK ÖĞRETMEN HAREKETLİLİĞİ PROJE UYGULAMASI SONA ERİYOR
ARDA Beratung & Bildung kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü konsersiyumunda yürütülen ve T.C. Avrupa Birliği Bakanlı´ğına bağlı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ´´HAYAT BOYU BECERİ EĞİTİMİ (HBBE)´´ Öğretmen Hareketliliği Projesi çerçevesinde Türkiye´nin 22 büyük ilinden 159 öğrtemen Berlin´de çeşitli dönemlerde 32 gün boyunca ARDA Beratung & Bildung kurumu tarafından 10 meslek eğitimi alanda eğitime tabi tutuldu.


 

AB´ nin en büyük hareketlilik projesi olarak adlandırılan ´´HAYAT BOYU BECERİ EĞİTİMİ (HBBE)´´ Projesi´ne ev sahipliği yapan ARDA Beratung & Bildung kurumu mesleki uygulamların yanında, Almanya Başbakanlığı, Berlin Eğitim Bakanlığı, Berlin Belediye Başkanları ve Berlin´de yer alan üniversiteler, İşveren Dernekleri, Meslek okulları ve Almanya Hükümet ortaklarınında içerisinde yer aldığı zengin bir çalışma programlarını Milli Eğitim Bakanlığı öğrtemenlerine sundu.


T. C. Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Dr. Gürsel Gür´e de bir ziyartette bulunan Milli Egitim Bakanligi ve Ulusal Ajans Delegasyonu Berlin Egitim, Bilim ve Genclik Bakanligi Meslek Egitimi Dairesi Baskani ile bir görüşme yaparak, uygulama esnasında öğretmenleri anaokullarında teşvik etmişler ve ARDA Beratung & Bildung´ un diğer Alman ortakları ile yanyana gelerek çalışmalar hakkında bilgiler almışlardır.

Heerstr. 21 14052 Berlin / Görüşme Saatlerimiz 09.00 15.00 - (49 30) 229 18 61 (49 30) 890 40 698

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.